Çanta

Gittiğimiz her yerde yanımızda olan birer yol arkadaşıdır çantalar. Eşyalarımızı taşıyan, bizi düzene sokan birer koruyucudur. Bu yüzden çantalar üretilirken, onların bize eşlik edecek birer partner olduğu düşüncesi ile tasarımlara başlanır. Zorlu yolculuklara dayanabilecek, şık davetlerde göz kamaştıracak, günlük hayatta kolaylık sağlayacak çeşit çeşit model ile hayatın her anına uygun, farklı tasarımlar ortaya çıkar.

Malzemeler hazırlanır önce. Özenle kesilerek, ilk kalıpları çıkarılır. Bazen rugan, bazen süet, bazen nubuk... Tasarlanan tüm modeller dikkatlice kumaşlara aktarılır. Tüm parçalar bir araya getirilir sonra. İnce ince dikilir, sağlamlıkları kontrol edilir. Uzun, kısa, ince, kalın askıları yerleştirilir. Kimi sırt çantasına dönüşür böylece, kimi el... Son dokunuşlar için işlemelere geçilir. Aksesuarları tamamlanır, süslemeleri hazırlanır. Çantalar son hallerini alır.

Okulda, gezmede, tatilde, işte... her ana hazır çantalar, yeni serüvenlerini yaşamak için yola çıkarlar. Dünya'nın dört bir yanında, başka hayatlara eşlik ederler. Tarzları, dokuları, renkleri, boyutları farklı olsa da hepsinin taşıdığı ortak tek bir özellik vardır. Gittikleri her yere Legan ismini, kalitesini de beraberlerinde götürürler.